با مجوز
رسمی از اتحادیه صنایع برودتی
02148000308
تعمیرات تخصصی لوازم خانگی
شبانه روزی و 24 ساعته
پنجشنبه و جمعه تعطیل

چگونه ترک شیشه جلوی خودرو را تعمیر کنیم؟

شاید بتوانید بدون مراجعه به تعمیرگاه، شکاف یا ترک ایجاد شده روی شیشه جلوی خودرو را تعمیر کنید.

روز خوبی است. خورشید درخشان، ترافیک در حال حرکت است و هیچ دغدغه‌ای ندارید، اما ناگهان یک ضربه محکم روی شیشه جلوی خودرو فرود می‌آید! حالا یک ترک به اندازه یک سکه دویست تومانی در شیشه جلوی خود دارید. بدتر آن است که این ترک مستقیماً در زاویه دید شما باشد. قبل از اینکه وحشت کنید، به خانه بروید و یک ذره‌بین بردارید. از نزدیک نگاهی به ترک شیشه بیندازید. ممکن است برای حل مشکل ترک یا پریدگی ایجاد شده، نیازی به تعویض کل شیشه جلو نباشد و تنها با تزریق اپوکسی یا چسب اکریلیک یا پرکننده در داخل پریدگی، مشکل حل شود.

حتی اگر پریدگی در دید مستقیم شما ایجاد نشده باشد، بازهم چسب‌های پرکننده را به عنوان یک راهکار خوب برای تعمیر شیشه امتحان کنید. آب به دلیل کشش سطحی وارد پریدگی می‌شود. اگر پریدگی از لمینت بالایی فراتر برود، رطوبت به راحتی به داخل خودرو نفوذ می‌کند و می‌تواند باعث جدا کردن شیشه از غشای مرکزی آن شود. در نهایت غشاء مات می‌شود و لکه بزرگ‌تری را ایجاد می‌کند. علاوه بر این، آب می‌تواند در پریدگی یخ بزند که این امر منجر به بزرگ‌تر شدن یا ایجاد یک ترک جدید می‌شود. همچنین، آب می‌تواند باعث ورود آلودگی به ترک شود که راهکاری برای خروج آن نیز وجود نخواهد داشت. بهتر است تعمیر را در اسرع وقت انجام دهید، البته به شرط آن که اصلاً قابل تعمیر باشد. می‌توانید امیدوار باشید که اکثر پریدگی‌ها قابل پر کردن هستند؛ اما ممکن است پس از پر کردن پریدگی‌ها، همچنان نواقصی وجود داشته باشد. ولی در کل، در اکثر موارد بهبود چشمگیری حاصل خواهد شد. کمترین سود آن این است که امکان بیشتر شدن آن و همچنین احتمال تغییر رنگ محل آسیب‌دیده در آینده از بین می‌رود. البته این راه‌حل طولانی‌مدت نیست و نمی‌توان مطمئن بود که ترک‌ها بعد از پر شدن دوباره ایجاد نشوند. در واقع، هر پریدگی که به سطح شیشه عمود باشد یا در زاویه‌ای کم‌عمق باشد را می‌توان تعمیر کرد. پریدگی‌های مخروطی شکل، پریدگی‌های برگ شکل و در واقع تقریباً هر پریدگی‌ای که در‌ آن، تکه بزرگی از شیشه کنده نشده باشد، از این دسته‌اند.

بسیاری از پریدگی‌ها تقریباً به طور کامل توسط کیت تزریق چسب تعمیر می‌شوند، اما در برخی از آسیب‌ها لازم است شیشه جلوی خودرو به طور کامل تعویض شود. کیت تعمیر شیشه جلو اتومبیل را می‌توان در بسیاری از مغازه‌های قطعات یدکی خودرو یافت.

ابتدا محل را خشک کنید

برای شروع کار بهتر است خودرو را در جایی نزدیک به دمای اتاق قرار دهید، به طوری که شیشه کاملاً خشک شود. در روزهای بارانی یا زمستانی کار کمی سخت خواهد شد. ابتدا مطمئن شوید که هیچ‌گونه آبی در محل موردنظر وجود ندارد. بدین منظور می‌توانید از سشوار برای خشک کردن رطوبت روی شیشه استفاده کنید. اگر سطح کثیف باشد، نباید از مواد شوینده یا شیشه‌شوی برای تمیز کردن آن استفاده کنید. می‌توانید به جای آن از استون یا مایع فندک برای تمیز و خشک کردن سطح استفاده کنید؛ اما آن‌قدری از آن استفاده نکنید که مازادش چکه کند و باعث بردن رنگ ماشین شود.

استفاده از کیت مخصوص

در ابتدا از یک کیت ساده که شامل دو بخش، یکی چسب و دیگری سرنگ مربوط به آن است، استفاده کنید. برای شروع، پلاستیک یک طرف برچسب را بکنید و آن را بر روی پریدگی شیشه که از قبل تمیز کرده‌اید قرار دهید. با یک شی غیر تیز یا ناخن انگشت سطح آن را صاف کنید. اکنون پلاستیک سمت دیگر برچسب را نیز بکنید. حالا آداپتور پلاستیکی را به نحوی قرار دهید که برجستگی آن در عمودی‌ترین حالت ممکن قرار بگیرد، سپس آن را به برچسب بچسبانید.

سرپوش سرنگ را دربیاورید، اما سر آن را رو به بالا نگه دارید تا مبادا چسب بر روی گلگیر بریزد. سرنگ را به آداپتور وصل کنید. در اینجا یک نکته وجود دارد. ساعت خود را جایی قرار دهید که بتوانید ثانیه‌شمار آن را ببینید. بدنه سرنگ را محکم بگیرید تا در جای خود ثابت شود. دسته سرنگ را تا جایی که می‌شود بیرون بکشید. حال با نگاه به ساعت، دسته سرنگ را به مدت یک دقیقه در همین وضعیت نگه دارید. این کار باعث می‌شود که یک خلأ نسبی در سرنگ و ترک ایجاد شود. این امر باعث می‌شود هوای داخل ترک به داخل سرنگ کشیده شود و به جای آن، چسب وارد شیشه و پریدگی شود. حال دسته سرنگ را رها کنید. دقت کنید که دسته را نگه ندارید، اجازه دهید که به صورت ناگهانی رها شود. موج فشار حاصل از کوبش دسته سرنگ، چسب را به درون ترک فشار می‌دهد. این روند مکش و کوبش را ۶ یا ۷ بار یا حتی بیشتر تکرار کنید تا ترک را تقریباً از چسب پر کنید. حال سرنگ، مبدل و برچسب را بردارید. خواهید دید که یک لایه از چسب بر روی شیشه باقی مانده است. آن را توسط یک دستمال مرطوب الکلی پاک کنید، اما چسب باقی مانده بر روی ترک را دست نزنید تا خودش بعد از چند ساعت درست شود. اکنون برآمدگی سفت شده بر روی ترک را توسط یک تیغ تک لبه بتراشید. اگر از یک تیغ تیز استفاده کنید، طی یک بار، این کار انجام خواهد شد. در نظر داشته باشید که محل چسب را هم از روی شیشه و هم از روی مبدل کاملاً تمیز کنید تا بعداً مشکلی به وجود نیاید.

منبع

نمایندگی بوش جنوب تهران | نمایندگی بوش مرکز تهران | نمایندگی بوش شمال تهران | نمایندگی بوش شرق تهران

نمایندگی بوش شریعتی | نمایندگی بوش غرب تهران  | نمایندگی بوش تهرانپارس | نمایندگی بوش | نمایندگی بوش تهران

تعمیرات تخصصی لباسشویی

لباسشویی  از جمله وسایل برقی رو به پیشرفتی می باشد که در طی چند سال جاری دور از پیشرفت نبوده و هر ساله متناسب با نیاز مشتریان بازار و همچنین خانواده ها تغییر نموده

اطلاعات بیشتر

تعمیرات تخصصی ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یک وسیله برقی می باشد که با جریان برق کار می کند در واقع می توان گفت که ماشین ظرفشویی یک رباتی می باشد که مهم ترین وظیفه آن شستشو و آبکشی نمودن ظروف می باشد.

اطلاعات بیشتر

تعمیرات تخصصی ساید

استفاده از یخچال های ساید بای ساید امروزه از استقبال بالایی برخوردار می باشد به گونه ای که هر خانواده ای سعی در خرید آن را داشته تا جایگزین یخچال های قدیمی کنند از آنجایی که این وسیله .

اطلاعات بیشتر

تعمیرات تخصصی جاروبرقی

جاروبرقی یک وسیله برقی بوده که با استفاده از قدرت برق نیرویی قویی را وارد موتور خود کرده و باعث می شود موتور داخلی با نیرویی بالا عمل مکش را انجام دهد این وسیله همانطور که میدانید جهت تمیز نمودن.

اطلاعات بیشتر
تماس فوری